FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu  Forum www.wadowickaokregowka.fora.pl Strona Główna » Ligi Zagraniczne

Posty: 385 Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Skąd: Kęty

PostWysłany: Pon 13:51, 17 Gru 2007 Back to top

Inter Mediolan powiększa swoją przewagę nad najgroźniejszymi rywalami. Wyjazdowa wygrana 2:0 nad Cagliari pozwoliła powiększyć przewagę nad AS Roma do 7 punktów. Rzymianie stracili punkty w wyjazdowym spotkaniu z przeciętnym w tym sezonie Torino. Zawodnicy z Turynu byli zdecydowanie lepsi co mogło być sporą niespodzianką, jednak nie potrafili udokumentować swojej przewagi na boisku.
Po bramkach Alessandro Del Piero (dwie) oraz Davida Trezeguet, Juve pokonał w wyjazdowym spotkaniu Lazio 3:2. Pomimo takiego wyniku spotkanie był pod kontrolą Juventusu. Kto wie czy najlepszego spotkanie w tym sezonie nie rozegrał właśnie Del Piero. Dwie bramki Pandeva nie pozwoliły rzymianom na zdobycie choćby punktu. Po 16 kolejkach Lazio zajmuje zaledwie 13 pozycję. AC Parma pewnie bo 3:0 pokonała ostatnią w tabeli Regginę. Było to bardzo ważne spotkanie dla układu tabeli w jej dolnych rejonach. Bramki strzelali Corradi, Pisanu oraz Paci. Siena na własnym boisku zremisowała 1:1 z Napoli.

Mario Frick dał prowadzenie drużynie gospodarzy, ale już minutę później wyrównał Mariano Bogliacino. Piątego spotkania z rzędu nie wygrała Fiorentina. Tym razem Viola podzieliła się punktami w wyjazdowym meczu z Sampdorią. Remis dla Genui uratował w 69 minucie Antonio Cassano. Walczące o start w europejskich pucharach Palermo pokonało w wyjazdowym spotkaniu Atalantę Bergamo. Goście zapewnili sobie wygraną po samobójczym golu Amauriego w 62 minucie spotkania. Atalanta wciąż jednak zachowuje szansę na awans do gry w Europie w przyszłym sezonie.

W meczu zespołów grających o utrzymanie w lidze Empoli zremisowało z z Genoa 1:1. W 86 minucie punkt zespołowi z Genui zapewnił Andrea Masiello. Catania wygrała na własnym boisku z Udinese. Bramki na wagę trzech punktów zapewnił Giusseppe Macara w 7 i 86 minucie. Potwierdziło się to, iż zespół Silvio Baldiniego dobrze gra ale tylko na własnym boisku. W tej kolejce po raz kolejny pauzował AC Milan który to rozgrywał finał Klubowych Mistrzostw Świata. Wygrana 4:2 z Boca Juniors pozwala mieć nadzieję na dobre wyniki z rodzimej ligi.

Po 16 kolejkach liderem jest Inter. Juventus zbliżył się na zaledwie jeden punkt do AS Roma. AC Milan zajmuje zaledwie 11 pozycję jednak ma aż trzy zaległe spotkania ligowe. Wydaje się, że Reggina i Cagliari muszą się skupić tylko na walce o utrzymanie w lidze. Bilans punktowy nie pozwala myśleć o innych celach w tym sezonie. Wciąż czekamy na przebudzenie Fiorentiny, ponieważ kolejne spotkania bez zwycięstwa mogą spowodować poważne utrudnienie w walce o puchary.

Hitem w 17. kolejce spotkań będą derby Mediolanu.

RadekAniol

Skąd: Kęty

PostWysłany: Wto 7:46, 18 Gru 2007 Back to top

Pomocnik AC Milanu Ricardo Kaka został wybrany Piłkarzem Roku 2007 według Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej (FIFA) podczas uroczystej gali w Zurychu. Nagrodę wręczyli prezydent FIFA Sepp Blatter oraz Pele.
W głosowaniu kapitanów i trenerów narodowych reprezentacji Brazylijczyk wyprzedził Lionela Messi i Cristiano Ronaldo. To trzeci indywidualny tytuł Kaki w ciągu ostatnich tygodni. Wcześniej zyskał miano najlepszego piłkarza według magazynu "France Football", a ostatnio taki sam zaszczyt spotkał go ze strony pisma "World Soccer".

W ubiegłym roku tytuł Piłkarza Roku FIFA przyznano Włochowi Fabio Cannavaro.

Podczas gali w Zurychu FIFA przyznała także inne nagrody, które otrzymali Pele (specjalna nagroda), prezydent FC Barcelony Joan Laporta (nagroda fair play), Sergio Aguero (najlepszy piłkarz tegorocznych MŚ U-20), Toni Kroos (najlepszy zawodnik wśród 17-latków) oraz Marta (piłkarka roku).

Messi w 2008r pokaże się z jeszcze lepszej strony,
a C.Ronaldo robi z siebie "Gwiazdę". Tego nie znoszę... chociaż na prawdę wiele potrafi.

Zlatan

Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 70 Przeczytał: 0 tematów

PostWysłany: Śro 22:21, 19 Gru 2007 Back to top

Piotrku no robi z siebie gwiazde ale trzeba mu oddać to że grać potrafi...

Wedłud mnie Ronaldo-"najszybsze nogi na Świecie"

Ostatnio zmieniony przez Zlatan dnia Śro 22:21, 19 Gru 2007, w całości zmieniany 1 raz